Четверг, 18.10.2018, 17:14

AVA.NET.UA
Интернет - провайдеры
и мобильные операторы

Быстро найти
смс за границу пополнить счет коды операторов
РЕКЛАМА
Главная » 2012 » Март » 17 » Як зменшити вплив випромінювання мобільного
17:59
Як зменшити вплив випромінювання мобільного

Як уберегтися від радіації від мобільних телефонів.

 Про це написано, напевно, десятки тисяч статей, причому точки зору на цю проблему часто діаметрально протилежні - від затвердження абсолютної безпеки мобільного зв'язку до вимог повного її заборони. Логічно припустити, що істина десь посередині.

Фактори впливу і ризику

 Мобільний зв'язок здійснюється за допомогою технології передачі, обробки і прийому радіохвиль конкретного частотного діапазону. Радіохвилі генеруються і природними (наприклад, Сонцем), і штучними джерелами. Вони пронизують нашу атмосферу постійно, і в більшості своїй не представляють загрози людям.
Але в залежності від частоти і потужності радіосигналів вони можуть суттєво змінювати фонові значення магнітного поля Землі (тобто ті цінності, до яких ми вже адаптувалися). У тому, що на це здатні і мобілки, легко переконатися - піднесіть ваш телефон до радіоприймачу, або до динаміків комп'ютера, і Ви почуєте сильне тріскотіння; прийом дзвінка або смс-ки у монітора може викликати ефект "що пливе" екрану і т.д.
Отже, випромінювання мобільних телефонів багато більше звичних нам значень. Небезпечно чи це? Так. Але не завжди.
Спочатку ми б хотіли акцентувати увагу на смертельну(!) загрозу - використання телефону під час грози підвищує ризик прямого попадання блискавки. Статистика говорить про 3 таких випадках за сезон на 1 млн. населення.
 У решті ж, не екстремальних умовах, прямої загрози життю, звичайно, немає. Щодо загрози здоров'ю - мільйон думок. Одні дослідники говорять про підвищення ризику розвитку лейкемії, раку кісткового мозку, пухлин головного мозку (досліди на щурах), про зниження якості сперми, зниження імунітету, працездатності, порушення сну і т.д. Інші заявляють про ненаучности таких експериментів і про оборотності впливу електромагнітного випромінювання на людину (тобто, на відміну від, наприклад, хімічного впливу, слідів електромагнітного впливу не залишається). До речі, і ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) офіційно дотримується останнього думки.
Кому вірити? Важко сказати... Але для себе можна чітко визначити дві речі:
- не потрібно панічно боятися впливу мобільних;

- потрібно мінімізувати їх вплив.

как уменьшить излучение телефона

Що залежить від моделі телефону?

Кожна модель має свої значення "екологічності", які залежать від потужності передавача, типу і місця розташування антени, матеріал корпусу і т.д. На жаль, простому користувачеві майже неможливо відрізнити їх. В описах імпортних телефонів є характеристика "SAR - specific absorption rate", якими визначають кількість випромінювання, що поглинається тканинами організму. Втім, цей показник дуже розпливчастий, ну і, звичайно, усюди вказується рівень SAR істотно менший, ніж нормативний межа. Цілком очевидно, що більш нові моделі повинні бути більш екологічні, зараз в середньому SAR=0,8 (3-4 роки тому 1,2-1,5), і це не залежить від бренду виробника. Але є ще багато інших нюансів (різні рівні випромінювання в різних режимах використання, при різних зовнішніх умовах і т.д.), які можна дізнатися лише при безпосередніх вимірах (наприклад, звернувшись в місцеву санстанцію або придбавши прилад з серії ПЗ-19, ПЗ-41 - від 80000 руб.)

Чи важливий вибір оператора?

 Загалом, немає, але зокрема - дуже навіть так. Більшість операторів стільникового зв'язку працюють по одній і тій же технології, загалом діапазоні частот (900, 1800, 1900 МГц), на аналогічному обладнанні, тому за інших рівних умов характеристики випромінювання і телефонів, і базових станцій (антен) будуть ідентичними. Але:
- чим більша щільність базових станцій на певну кількість абонентів, тим менше буде випромінювання кожного конкретного мобільного телефону (та й самі станції в такому випадку налаштовують на меншу потужність випромінювання);
- як наслідок з першого умови, чим ближче знаходиться обслуговує Вас станція - тим менше випромінювання Вашого телефону.
З цієї точки зору, краще все ж бути абонентом великого оператора, який забезпечує максимальну зону ефективного покриття за рахунок великої кількості базових станцій. Хоча часто буває, що у Вашому мікрорайоні розміщено тільки по одній станції 3-5 різних операторів. Але в той же час це твердження може бути двояким, оскільки, чим менше абонентів (при інших рівних умовах), тим менше навантаження на мережу, а значить краще зв'язок і менше випромінювання вашого мобільного телефону. А, враховуючи статистично більшу кількість абонентів великих компаній, всі відповідні висновки можна зробити самостійно.
Навряд чи, звичайно, будь хто буде керуватися цим моментом при виборі оператора, але знати про це, як мінімум, корисно. Відносно ж зменшення впливу мобільного телефону, важливо прочитати кілька наступних далі рядків.
Відстань від обслуговуючої стільникової антени
Як вже було сказано, величина електромагнітного випромінювання мобільного телефону істотно залежить від відстані найближчій (обслуговуючої) базової станції. Це пов'язано з тим, що при видаленні від БС телефону потрібно постійно генерувати більше потужний сигнал на підтримання зв'язку з нею.
Тому очевидно, що при видаленні від "вишки" випромінювання телефону буде зростати. При цьому не слід забувати, що безпосередньо під станцією - теж погане місце для зв'язку, адже там Ви потрапляєте "під ковпак", або "мертву зону". Таким чином, оптимально здійснювати дзвінки на відстані 80-250 м від обслуговуючої антени. Ми не маємо на увазі, що обов'язково треба запам'ятовувати знати "в обличчя" кожну "свою" станцію - досить стежити за індикатором сигналу мережі (максимальне значення в більшості випадків буде свідчити про оптимальній відстані). 

Оптимальний режим користування

У різних режимах мобільний телефон випромінює різну кількість енергії, у порядку зменшення це можна представити так: Прийом виклику -> Виклик абонента -> Інтернет -> Прийом СМС -> Розмова -> Запит по USSD (перевірка рахунку, наприклад) -> Режим очікування.
Таким чином, під час прийому або здійснення дзвінка телефон потрібно тримати біля вуха, а бажано в руці, саме час виклику зменшувати швидким підняттям трубки. Користування мобільним інтернетом також повинна бути обмежена як за часом, так і по відстані до "життєво важливих органів".
Режим розмови, хоча і менший порівняно з попередніми, але "надолужує" своє за рахунок часу (якщо виклик йде 5-30 сек, то розмова, як правило, хвилини, десятки хвилин і годинник). Тому тут основні рекомендації - знову ж обмеження за часом і "зміна ух" при необхідності тривалого спілкування. Крім цього ми радимо також використовувати гучний зв'язок або бездротову гарнітуру. Хоча при цьому потужність випромінювання самого апарату збільшується, зате він вже далеко від голови, що дуже важливо. 
І, нарешті, слід пам'ятати, що в режимі очікування телефон теж випромінює! - за рахунок періодичного обміну даними із станцією, що відбувається зовні зовсім непомітно. Частота такого "спілкування" залежить від конкретного оператора, але в основному становить раз на 2-5 хвилин. Такі обміни нетривалі (1-3 сек), але все ж не варто, наприклад, класти телефон собі під голову на ніч :) А краще взагалі вимикати телефон в нічний час, як далеко б він не перебував.
А ось де ж краще носити телефон? Відповідь здавалося б простий - на як можна більшій відстані від тіла. Але не будемо ж ми його носити постійно в витягнутої вперед або в бік руці, правильно? Це було б як мінімум дивно. Найкращий варіант носити в портфелі або сумці, але якщо їх немає, то вже вибір не великий. При носінні в кишенях одягу впливає на ті або інші органи, а тому лише б подалі від життєвоважливих (голови, серця). Не менш важливо, щоб телефон був повернутий лицьовою частиною тіла, оскільки саме випромінювання йде від антени мобільного телефону, а вона у свою чергу, як правило, розташовується на тильній частині корпусу у верхній її частині. Таким чином, ви хоча б не набагато зменшити вплив випромінювання мобільного телефону себе.
Культура мобільного спілкування
Ми не будемо тут першими, але все ж вважаємо не зайвим сказати про культуру спілкування по мобільному. Розмова почасти не тільки про вплив випромінювання мобільного, але, тим не менше, що містяться тут поради допоможуть зберегти здоров'я вам і оточуючим людям.
Почнемо з банального - користування мобільним за кермом. За статистикою, в 1 з 10 випадків подій на дорозі відбуваються через розмови по телефону. Кожен може сказати: "Це може статися з ким завгодно, але тільки не зі мною". І в умовах міського руху, де часті пробки, де середня швидкість не може перевищувати позначку 20 км/год, можливо так і буде. Але все ж статистика - річ сувора. А тому слід дотримуватися деяких правил.
Якщо не можете не розмовляти під час руху, як мінімум, використовуйте гарнітуру Hands Free. Це може бути, як комплект автомобільної гучного зв'язку, або Bluetooth-гарнітура.

Але ми все ж радимо утримуватися від спілкування по телефону за кермом. Справа навіть не в тому, чи зайняті у вас руки чи ні, а в зосередження уваги на дорозі. Згідно з дослідженнями, реакція водіїв під час розмови по телефону сповільнюється в 1,5 рази, а цього досить, щоб при різкому гальмуванні при стандартній швидкості 60 км/ч зупинитися на більш ніж 5 метрів далі.


В ході експерименту три професійних водія на однакових машинах повинні були проїхатися, виконуючи стандартні для дорожнього руху елементи (повороти, розгін, об'їзд перешкоди). У перший раз жоден з них не розмовляв по телефону під час руху - і всі троє пройшли дистанцію однаково добре. Вдруге перший водій по-, як і раніше не мав розмовляти по мобільному, другий використовував гарнітуру, а третій - розмовляв, тримаючи телефон у руках. В результаті, крім того, що другий і третій допускали помилки при водінні, вони ще й помітно відстав від першого, що свідчить про ще автоматичному зменшенні швидкості руху при розмові по телефону.
Тому, якщо вже дзвінок дійсно для вас важливий, радимо припарковываться і розмовляти, тим самим уберігаючи оточуючих від можливих негативних наслідків.
Ще один пункт в культурі мобільного спілкування - розмови телефоном у громадських місцях. Мова йде не тільки про емоційне напруження оточуючих людей, яким часто не хочеться бути відданими ваші особисті справи. Питання знову ж під вплив випромінювання мобільного телефону. Під час розмови випромінювання поширюється не тільки на вас, але і у всі інші сторони, тобто на оточуючих вас людей. Але не будемо вас лякати, насправді картина з випромінюванням не така вже й страшна. На відстані метра вплив радіохвиль мобільного телефону на людину, зменшується у багато разів, так, що від початкового рівня впливу залишається не більше 2%. Якщо ж людина знаходиться поряд з вами, скажімо, в умовах щільно набитого громадського транспорту, люди навколо вас також схильні до впливу випромінювання від вашого телефону.
До речі, звичка притулятися до телефону вухом зі зворотної сторони (де зазвичай розташована антена - джерело випромінювання), наприклад, коли вам хочеться послухати, про що говорить ваш знайомий зі своїм співрозмовником - це, по суті, самовільне потрапляння під вплив випромінювання. Навіть на відстані 5 см випромінювання зберігається на рівні 75%.
Іншими словами, дотримуючись культуру спілкування по мобільному телефону, ви багато в чому надаєте послугу не тільки собі, але і близьким (в плані відстані) людям.


Ще дві дійсно розумних ради

Рада номер один, і найголовніша. Купіть навушник на дроті доларів за шість! Що-то такого типу, що підходить до вашого телефону. Дешево і сердито. Шість доларів набагато дешевше, ніж лікувати рак мозку. А для зовсім просунутих, ще таку штучку купити за 2 долара і провід від навушника намотати на нього 2-3 рази. Чим більше витків, тим краще, але практично 1-2 достатньо. В електроніці користуються такими, що б відфільтрувати високу частоту, але пропустити низьку. А радіація від телефону, як раз і є висока частота. 

Рада номер два, не носіть телефон у кишені! У чоловіків є свобода вибору. Носити телефон в кишені або джинс в нагрудній кишені.
Що дорожче серце або інший найважливіший чоловічий орган? Якщо вибір зробити нелегко, покладіть телефон в сумочку.
Сумочка варто 15-20 доларів. За одне, в неї можна покласти гаманець, і ключі, що б кишені штанів не стирчали.- Как увеличить оперативную память на ноутбуке?

- Если печатаются цифры вместо букв

- Как включить «OK Google» с любого экрана?

- Befunky - лучший онлайн фоторедактор

- Беспроводная зарядка Qi-зарядка с поддержкой Lightning

- Облачные сервисы, которые удобны для 3G

- Как подключить ноутбук к Интернету через смартфон?

- Что происходит с батареями телефонов с 2000 года?

- Мобильная сеть недоступна - что делать в такой ситуации

- Коллаж из фотографий онлайн и бесплатно

Просмотров: 4205 | Добавил: Вігдин | Теги: як зменшити вплив радіації, як уберегтися від шкідливого випром, зменшити випромінювання телефону | Рейтинг: 5.0/3