Воскресенье, 23.01.2022, 05:56

AVA.NET.UA
Интернет - провайдеры
и мобильные операторы

Быстро найти
смс за границу пополнить счет коды операторов
РЕКЛАМА

Телефон не заряджається


  Ця несправність досить поширена. Причин може бути декілька, але більшою мірою переважає вихід з ладу зарядного пристрою і знос коннектора (роз'єму) зарядки телефону - як природного, так і з вини користувача. Звертаю увагу, що перевірку слід починати при використанні оригінальних або хоча б якісних сторонніх зарядних пристроїв (ЗП) і АКБ, оскільки нерідко бувають випадки, коли невідповідність тих або інших параметрів ЗП та АКБ (вихідну напругу і струм, відсутність резистора для ідентифікації ЗП (для деяких моделей телефонів), опір датчика температури і т.п.) є причиною несправності процесу зарядки. Причому, на одному телефоні може працювати, а інший більш примхливий.


  Почнемо з зарядного пристрою. Поломки можуть бути наступні:

 - вихід з ладу електроніки ЗП. Як правило, часто зустрічається в дешевих ЗП. Ремонт даного зарядного пристрою недоцільний. Іноді, правда, бувають випадки виходу з ладу токоограничивающего резистора (від 0 до 4, 7), після заміни якого, за умови справності інших силових елементів, ЗП починає благополучно працювати. Або ж втрата ємності (часто зі здуттям) накопичувального електролітичного високовольтного конденсатора (від одиниць до десятків микрофарад і з робочою напругою не менш 400В). Після заміни зарядка працює справно. Слід пам'ятати і суворо дотримуватися заходи електробезпеки при проведенні ремонтних робіт плати ЗП! В ланцюгах присутня небезпечна для життя напруга!!! 

  Ну а якщо елементи плати вигоріли майже всі - то таку зарядку ремонтувати сенсу немає і слід придбати нову, залишивши від старої хіба що сполучний шнур з коннектором для усунення в майбутньому наступного виду несправності ЗП;

- несправність з ’ єднувального кабелю. Відбувається при частій експлуатації ЗП, а також при неправильному зберіганні зарядного пристрою. Як правило, шнур переламується у підстави корпусу або ж самого коннектора. Не виключені випадки обриву в довільному місці, а також за допомогою домашніх улюбленців. Усунути цю несправність можна шляхом заміни всього шнура від несправного ЗП або ж, що менше естетично, відшукання місця ушкодження і його спайки з нормальним ізолюванням.

Телефон не заряджається   Поломки роз'єму (коннектори) зарядки. Теж зустрічаються досить часто. Відбувається природний знос, а також з вини користувача. Справа в тому, що у багатьох моделей телефонів коннектор зарядки одночасно є коннектором гарнітури, USB - кабеля. Любителі музики часто ставлять телефон у кишені (чохол, сумку) з підключеними навушниками, що нерідко призводить до часткового (іноді і повного) виламуванню роз'єму з  плати разом з контактними площадками (п'ятаками для пайки). Відновлення працездатності в таких випадках набагато складніше.


  Ремонту зламані конектори не підлягають і проводиться їх заміна на нові. 

  Бувають випадки порушення контакту у вигляді непропаїв - тріщин від деформаці
і  при механічному впливі (підключення-відключення, носіння в кишені і т.д.) або ж при засміченні нутрощів роз'єму (попадання сторонніх предметів, бруду, окислів). Усувається пропайкою всіх контактних площадок або чищенням.

   Глибокий розряд або несправності АКБ. При глибокому розряді електроніка, вбудована в корпус батареї, відключає її від зовнішніх клем, щоб уникнути ще більшого (критично низького) розряду з подальшою деградацією елемента живлення. У такому випадку деякі телефоні не можуть виявити дану АКБ і, відповідно, не заряджають її. В даному випадку достатньо, дотримуючись полярності підключити батарею до джерела постійної напруги близько 4В на короткий час. Як тільки батарея набере заряд, припустимий для подальшої експлуатації, внутрішня електроніка відкриється і АКБ можна заряджати штатним методом в телефоні. Або ж використовувати для зарядки Універсальний Мережевий Зарядний Пристрій, який заряджає будь-яку (справну) батарею стільникового телефону з будь-яким рівнем заряду до максимального 4, 2В. 

До несправностей АКБ можна віднести:

- втрата ємності самої батареї;

- вихід з ладу вбудованої електроніки (коротке замикання, обрив);

- невідповідність опору (або його фактична відсутність) температурного датчика АКБ. Для телефонів NOKIA при підключенні зарядного пристрою на дисплеї відображається повідомлення типу:"Не заряджається!", для інших типу Sony Ericsson повідомлення має вигляд "Невідомий акумулятор!"


  Несправні акумуляторні батареї в основному ремонту не підлягають і замінюються на нові, бажано дуже хорошої якості. Докладніше про пристрій АКБ...

  Несправності контролера живлення і/або контролера заряду і його ланцюгів (залежить від схемного рішення телефону). Виникають при використанні неякісних зарядних пристроїв, АКБ, а також при всіляких коротких замиканнях в їх ланцюгах (попадання вологи, несправності конекторів і т.д.). Варто звернути увагу, що при виході з ладу контролера живлення (контролера) процес зарядки заряду може справно відображатися на дисплеї телефону, але фактично батарея не може заряджатися, а часто навіть розряджатися при підключеному ЗП. Усувається шляхом заміни несправного елемента.


 

 Окремо варто виділити важливий факт виникнення несправності зарядки телефону - вихід з ладу терморезистора і/або декількох високоточних резисторів дільника напруги (допуск похибки від номіналу - 1%) в результаті впливу вологи. У такому разі неправильно визначається реальна температура батареї і зарядка неможлива. При "відхід" опору терморезистора від номіналу (зазвичай 47кОм) для телефонів NOKIA при підключенні ЗП характерна напис на дисплеї: "Зарядний пристрій не підтримується!"